Konference a novinky

   

Mezinárodní konference BIM a rozpočtování 2017 4/2017

  Konference se, z obsáhlé problematiky, zaměřuje především na 5. rozměr BIM – ceny a oceňování stavebních prací. V rámci konference budou představena již zavedená řešení použitá v zahraničí současně s porovnáním aktuálního a budoucího vývoje v České republice. Více zde.

   

ÚRS PRAHA, a.s. hostila mezinárodní konferenci ICIS v Brně 6/2015

  V červnu se v Brně pod záštitou ÚRS PRAHA, a.s. uskutečnila konference a zasedání ICIS (International Construction Information Society), jejímiž členy jsou organizace zabývající se národními klasifikačními systémy, specifikacemi a informacemi o nákladech a cenách ve stavebnictví. Více zde.

   

BIM seminář v Brně na IBF 2015 4/2015

  V rámci doprovodného programu mezinárodního stavebního veletrhu v Brně se bude diskutovat také o problematice zavádění metodiky BIM do stavebnictví. Na pátek 24. dubna 2015 proto Odborná rada pro BIM připravila BIM Seminář. Více zde.

   

Fórum českého stavebnictví 2015: Jak se připravit na lepší časy? Zaveďme BIM! 3/2015

  BIM a co s ním? Takový byl podtitul jedné z pěti odpoledních paralelních diskuzních sekcí Fóra českého stavebnictví 2015. Hlavní motto letošního již jedenáctého ročníku fóra: „Jak se připravit na lepší časy?“ dávalo tušit, že stavebnictví by se mělo začít připravovat na svůj růst. Jaké jsou tedy vyhlídky?
1. část
2. část

   

Zástupci ÚRS PRAHA se účastnili panelové diskuze BIM DAY 11/2014

   

Koncem listopadu 2014 proběhla výroční konference BIM DAY organizovaná odbornou radou pro BIM. Zástupci ÚRS PRAHA, a.s. se účastnili panelové diskuse BIM - příprava a realizace stavby. Více o BIM DAY zde.


   

Zasedání představenstva ICIS v asijském centrum BIM Singapuru. 10/2014

 

Zástupce ÚRS PRAHA – člen představenstva ICIS – se zúčastnil zasedání představenstva této organizace v Singapuru. Tato metropole je jedním z největších průkopníků BIM ve světě, kde dokonce i státní správa již BIM vyžaduje. Setkání s BIM odborníky ze státní i soukromé sféry vyústila až v členství Singapuru v organizaci ICIS, která tak bude obohacena o další náhled a zkušenosti nejen v oblasti BIM.


   

BIM seminář na FOR ARCH 2014 09/2014

 

V rámci doprovodného programu stavebního veletrhu FOR ARCH, který se konal v září 2014, proběhl informativní BIM seminář, na kterém přednášeli též zástupci ÚRS PRAHA. 


   

Zástupce ÚRS PRAHA byl na každoročním setkání delegátů v Tallinnu zvolen do představenstva ICIS (Mezinárodní organizace pro stavební informace). 06/2014

 

Na pravidelném zasedání delegáti ICIS zvolili zástupce ÚRS PRAHA jako člena představenstva. V rámci ICIS probíhá řada projektů, které se zaměřují zejména na problematiku BIM (Informační model budovy). Výstupy projektů jsou pak podkladem pro mezinárodní normy a standardy, poskytují informace pro podnikání (průzkumy a newslettery) apod. Bližší informace naleznete na www.icis.org.


   

ÚRS PRAHA, a.s. se stala novým sponzorským členem CzBIM 03/2014

 

Společnost ÚRS PRAHA, a.s. se k 1. březnu 2014 stala sponzorským členem Odborné rady pro BIM. Tento krok byl logickým vyústěním dosavadní úspěšné spolupráce. Více zde.


   

ÚRS PRAHA, a.s. se účastnila setkání delegátů ICIS v Hirošimě 06/2013

 

Na mezinárodním setkání ICIS delegáti jednotlivých států diskutovali o BIM a výhodách plynoucí z cenových informací. O setkání i o cenovém rozměru BIM Více zde